فاز نخست پارک علم و فناوری خلیج فارس بهره‌برداری شد

فاز نخست پارک علم و فناوری خلیج فارس بهره‌برداری شدفاز نخست  طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری خلیج فارس (ساختمان گلستان)  با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با زیربنای چهار هزار و ۴۶۰ مترمربع افتتاح شد.

مدیر پارک علم و فناوری استان بوشهر در این باره گفت برای این فاز، ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که ۵۰ میلیارد ریال آن از کمک‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بوده است.

حبیب رستمی افزود: کمبود مکان یکی از مشکلات همیشگی شرکت‌های دانش بنیان بوده است و انتظار داریم با بهره برداری از فضای موجود این مشکل حل شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: پارک علم و فناوری بخش مهمی از اکوسیستم دانش بنیان است.

او همچنین با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان ساحلی بوشهر، تاکید کرد: توسعه زیست فناوری دریایی باید در دستور کار استان بوشهر باشد و این استان با ظرفیتی که در حوزه دریا دارد باید بتواند نقش موثری در تامین مواد غذایی کشور ایفا کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید نگرش‌ها نسبت به دانش و فعالیت دانش بنیان عوض شود، گفت: در طرح‌های دانش بنیان جوانانی فعالیت دارند که سرمایه‌شان در مغزشان است نه در جیبشان. با ابتکار و نوآوری می‌توان ثروت ایجاد کرد.

ستاری بیان کرد: باید شرایطی فراهم شود که هر کسی حتی از خانه خود بتواند به امکانات پارک علم و فناوری دسترسی داشته باشد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

منبع خبر

پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر) یک پارک علم و فناوری در شهر بوشهر می باشد

    نظرات