راه‌اندازی مرکز نوآوری صنایع خلاق، فرصتی ویژه برای حمایت از فعالان این عرصه در استان است

راه‌اندازی مرکز نوآوری صنایع خلاق، فرصتی ویژه برای حمایت از فعالان این عرصه در استان است

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، دکتر مهدی غفاری در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی، بیان داشت: یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه استان، بحث گردشگری و صنایع دستی است که به تناسب آن در کشور شاهد اتفاقات مهمی هستیم.

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته پارک‌های علم و فناوری و معاونت علمی و فناوری فقط در حوزه دانش‌بنیانی ورود پیدا می‌کردند، بیان داشت: این درحالی است که در شرایط حاضر، پارک‌های علم و فناوری در حوزه صنایع خلاق نیز نقش‌آفرینی کرده و حمایت‌های ویژه‌ای از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توانند اخذ نمایند.

این در حالی است که از سال گذشته در کنار این مساله، مواردی چون توجه به توسعه استارتاپ‌ها، جز ء مهم‌ترین حمایت‌های پارک‌های علم و فناوری قرار گرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان افزود: به تناسب این امر، ستادی نیز با عنوان صنایع خلاق در معاونت علمی و فناوری ایجاد شده که فرصت ویژه‌ای برای فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی برای بهره‌مندی از خدمات این ستاد ایجاد کرده است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت عظیم صنایع دستی تولیدی در سراسر استان، ایجاد یک مرکز نوآوری خلاق در این حوزه را امری ضروری عنوان کرد و گفت: می‌توان با ایجاد یک مرکز خلاق صنایع دستی در یکی از بافت‌های تاریخی گرگان، زمینه شناسایی و جذب هنرمندانی که دارای فکر خلاق و نوآوری در این زمینه می‌باشند را فراهم نماییم.

دکتر غفاری همچنین تصریح کرد: پیشنهاد دیگر ما برای حمایت از این بخش، برگزاری یک رویداد استارتاپی در حوزه صنایع دستی است که در نهایت با شناسایی نفرات و تیم‌های برتر فعال در این حوزه، زمینه ورود این افراد را به پارک علم و فناوری گلستان جهت بهره‌مندی آنها از خدمات و حمایت‌های ویژه این پارک فراهم نماییم.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان در پایان خاطرنشان ساخت: در حال حاضر نیز در حال مذاکره با معاونت علمی و  فناوری ریاست جمهوری برای راه‌اندازی یک پایگاه داوری صنایع خلاق در استان گلستان هستیم تا بتوان صنایع خلاق تولیدی در استان، در داخل خود استان مورد ارزیابی و داوری قرار بگیرد.

در ادامه این نشست مهندس تجری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز بیان داشت: در شرایط کنونی اگر پا به پای فناوری حرکت نکنیم، به طور قطع از این قافله عقب می‌مانیم و بخش قابل توجهی از صنعت گردشگری و صنایع دستی ما از این ظرفیت عظیم محروم خواهد ماند.

مهندس تجری ضمن ابراز خرسندی از پیشنهادات مطرح شده در این جلسه از سوی ریاست پارک، بیان داشت: امیدواریم که افزایش همکاری‌ها، موجب آغاز فصل جدیدی از ارتباطات بین این دو سازمان باشد و با همکاری‌های گسترده، گام‌های مثبتی را به‌صورت کاملا اجرایی در این حوزه برداریم.

  لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گلستان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری گلستان

  پارک علم و فناوری گلستان

  پارک علم و فناوری گلستان یک پارک علم و فناوری در شهر آق قلا می باشد

   نظرات