بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می‌دهیم

بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می‌دهیم

توسعه صنعت تعمیرات اساسی هواپیما در کشور یکی از پروژه‌های ملی است که مورد توجه متولیان این حوزه قرار دارد. هرچند که این صنعت رو به رشد جهانی در ایران چندان مجال توسعه نداشته و در این سال‌ها نتوانسته در جایگاه درستی بایستد. اما به مدد توان دانش‌بنیان‌های جوان کشورمان قرار است، سال جاری را با خبرهای خوبی در این حوزه به اتمام برسانیم.

کاری که با توجه به تحریم‌های موجود و عدم سرویس‌دهی‌های بین‌المللی برای ایران یک ضرورت انکارناپذیر است و چاره‌ای جز تامین نیازهای داخلی با توانمندی‌های بومی نداریم. این مهم ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی را بر آن داشت تا با استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیانی در کشور، امکان تعمیر و نگهداری هواپیمای تجاری در کشور را فراهم کند.

این صنعت رو به رشد جهانی، بازار گسترده و سوددهی هم دارد که می‌تواند به رونق اقتصادی کشور و کاهش ارزبری هم کمک کند به گونه‌ای که منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی می‌گوید: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های امسالشان را روی توسعه این صنعت متمرکز کرده اند و برای تحقق آن از شرکت‌های دانش‌بنیان، شتاب‌دهنده‌ها و متخصصان داخلی بهره می‌گیرند.

آن‌طور که منطقی بیان می‌کند: این صنعت سودآوری زیادی برای کشور دارد و با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در داخل کشور وجود دارد می توانیم در این حوزه به خودکفایی برسیم و اقتصاد کشور را هم توسعه دهیم.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۳

اخبار مرتبط:

ایران در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما پتانسیل بالایی دارد

بررسی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما در کشور

جای خالی ایران در بازار صنعت نگهداری و تعمیر هواپیما در منطقه

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات