"سپ" نخستین عرضه اولیه امسال در بورس تهران

"سپ" نخستین عرضه اولیه امسال در بورس تهران

در هفته جاری شاهد عرضه یک شرکت جدید در بورس تهران خواهیم بود. هر کدام از کدهای حقیقی و حقوقی در این عرضه اولیه می‌توانند حداکثر 5000 سهم را با حداقل قیمت ۶۲۰ تومان و حداکثر قیمت ۶۵۰ تومان خریداری کنند.

به گزارش اکوسیستم، شرکت بورس تهران پیش‌تر اعلام کرده بود که در سال جاری قسمتی از سهام 12 شرکت در بورس عرضه خواهد شد، اما با وجود اینکه در ماه سوم سال هستیم، عرضه اولیه سهام هیچ شرکتی انجام نشده است.

اواخر سال گذشته بود که بورس تهران اعلام کرد بخشی از سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با نماد سپ وارد بورس می‌شود، ولی به علت مشکلاتی که در گزارش‌دهی این شرکت به وجود آمد، جلوی عرضه اولیه آن گرفته شد.

پس از مشکلاتی که در عرضه سهام سپ به وجود آمد، بورس به تازگی اعلام کرد که تعداد ۱۸۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام این شرکت برای نخستین بار در بورس عرضه خواهد شد. در این عرضه سهام، هر کد حقیقی و حقوقی می‌تواند تعداد 5000 سهم با کف قیمت ۶۲۰ تومان و سقف قیمت ۶۵۰ تومان را خریداری کند.

در صورتیکه این شرکت در هفته جاری وارد بورس شود تا پایان سال 1397 باید شاهد عرضه اولیه 11 شرکت نیز باشیم. این موضوع بدان معنی است که ماهیانه باید بیش از یک شرکت بورسی شود.

    نظرات