رونمایی گوگل از اپلیکیشن نقاشی Chrome Canvas

گوگل بی سر و صدا یک اپلیکیشن نقاشی منتشر کرده که بتوانید در آن با دست خط خودتان در مرورگر یادداشت‌برداری کنید. این اپ که Chrome Canvas نامگذاری شده، وسیله خوبی است که ضمن نمایش توانایی‌ قلم‌های استایلوس که این روزها در بسیاری از لپ‌تاپ‌های هیبریدی مثل پیکسل بوک یافت می‌شوند، می‌تواند برای یادداشت‌برداری حین وبگردی ابزار سریع و کارآمدی باشد.

به گزارش اکوسیستم به نقل از دیجیاتو، برای دسترسی به این اپ کافیست به آدرس canvas.apps.chrome در مرورگر خود مراجعه کنید. اپ تحت وب Canvas با مرورگر کروم در پلتفرم‌های ویندوز، مک او اس و کروم او اس سازگاری دارد. بنابراین همیشه و از همه جا می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

به محض اجرای Canvas، می‌توانید روی صفحه لمسی لپ‌تاپ با سرفس پن یا انگشت به نقاشی مشغول شوید. البته برای لپ‌تاپ‌هایی که دارای صفحه لمسی نیستند Canvas از ماوس و ترک‌پد برای نقاشی هم پشتیبانی می‌کند. رابط کاربری این اپلیکیشن تحت وب بسیار ساده است و ابزارهایی مثل مداد، قلم، ماژیک، گچ و پاک کن در اختیارتان می‌گذارد. 

Chrome Canvas

کلیه نقاشی‌هایی که در این محیط می‌کشید به طور خودکار در فضای ابری حساب گوگل شما ذخیره می‌شوند و می‌توانید از آن‌ها خروجی PNG بگیرید. به طور کلی امکانات اپلیکیشن برای ترسیم‌های سریع و ساده کاربرد دارد. اگر خواستار یادداشت‌برداری از قرارهای ملاقات یا کلاس‌های دانشگاهی باشید احتمالا به ابزار یادداشت‌برداری بهتری که توانایی تشخیص دست خط را هم داشته باشد احتیاج خواهید داشت.

توجه باشید که بر خلاف عنوان اپلیکیشن، از Canvas در مرورگرهای دیگری به غیر از کروم (مثل فایرفاکس) هم می‌توانید استفاده کنید. البته به این شرط که از WebAssembly پشتیبانی به عمل بیاورند. در مجموع اپلیکیشن تحت وب Chrome Canvas به عنوان یک ابزار نقاشی و یادداشت‌برداری ساده، می‌تواند در حین وبگردی کاربردهای خاص خودش را داشته باشد.

برای شروع استفاده از این اپ تحت وب به می‌توانید به وبسایت این محصول مراجعه نمایید.

    نظرات