پارک علم و فناوری فارس در شهریور ماه ١٣٨١ با استناد به مصوبۀ شورای عالی گسترش آموزش عالی، به منظور ایجاد زیر ساخت‌های مناسب، برای توسعۀ فناوری تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.
رسالت راهبردى پارك علم و فناورى فارس، کارآفرینى و توسعۀ فناورى، به ویژه توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها از طریق ایجاد شرکت‌هاى کوچک و متوسط و حمایت ازآن‌ها تا تجارى کردن نوآورى‌ها است. پارك علم و فناورى فارس با سه مرکز رشد تخصصى، یک مر کز رشد فناورى جامع، هفت مرکز رشد اقمارى و نوآورى و صندوق غیر دولتى پژوهش وفناورى فارس، تلاش دارد تا محیطى مناسب براى استقرار و حضورحرفه‌اى شرکت‌هاى فناور، شرکت‌هاى کوچک و متوسط، واحدهاى تحقیق وتوسعۀ صنایع و مؤسسات پژوهشى تامین کند. پارك علم و فناورى فارس مطابق با ماموریت خود، سعى در ایجاد فرصت هاى شغلى براى فارغ التحصیلان، فرصت هاى مشاوره اى براى اعضاى هیئت علمى دانشگاه‌ها، استفاده از امکانات آزمایشگاهى، مشاوره، آموزش و رشد مؤسسات مستقر در پارك و فراهم کردن فرصت کار‌آموزى براى دانشجویان دارد.

چشم‌انداز:
زیست‌بوم فعالیت‌های دانش‌بنیان و کانونی سرآمد در نوآوری و توسعۀ فناوری، با جایگاه اول در تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان جنوب کشور، دارای برند ارزشمند ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و یکی از دو پارک برتر کشور.

اهداف:
دست‌یابی به زیرساخت‌های مطلوب، برای جذب شرکت‌های دارای فناوری ملی و بین‌المللی، واحدهای تحقیق و توسعه و بخش‌های پژوهشی کاربردی؛
فراهم نمودن شرایط برای دست‌یابی و بهره‌مندی واحدهای فناور از دانش و فناوری روز دنیا؛
تحقق مؤثر زنجیرۀ ایده تا محصول، تجاری سازی یافته‌های پژوهشی و کمک به شکل‌گیری و رشد شرکت‌های نوپای نوآور و فناور، متناسب با نیازها و توانمندی‌های منطقه‌ای؛
بسترسازي جهت ايجاد فرصت‌هاي شغلي مناسب برای دانش‌آموختگان دانشگاهي در زمينه‌هاي فناوري، ايجاد زمينۀ كارآفريني و حمايت از نوآوري و خلاقيت؛
خلق و توسعه و زمینه‌سازی انتشار فناوری‌های نوین مبتنی بر مزیت‌های منطقه‌ای؛
ایفای نقش مؤثر در نظام ملی و منطقه‌ای نوآوری؛
ایفای نقش موثر در فرایند خلق ثروت و توسعه منطقه‌ای مبتنی بر فناوری.

مأموریت:
پارک علم وفناوری استان فارس با بهره‌مندی از کارکنان متخصص، ماهر و با انگیزه و با استفاده از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، و با تأکید بر کرامت انسانی، حقوق مالکیت فکری، اخلاق حرفه‌ای، خلاقیت، نوآوری و یادگیری، مشارکت و کار تیمی به عنوان اصلی‌ترین نهاد توسعۀ فناوری در استان و جنوب کشور فعالیت می‌کند.
این پارک به فراهم کردن بستر و زمینۀ لازم برای انسجام کارکردی، شبکه‌سازی، ایجاد انگیزش و مدیریت جریان دانش و فناوری در میان دانشگاه‌ها، مراکز تحقیق و توسعه، شرکت‌های خصوصی و بازار، به منظور توسعۀ فناوری به ویژه فناوری‌های نوین می‌پردازد.
این پارک از طریق مراکز رشد و فرایندهای زایشی، ایجاد و رشد شرکت‌های متکی بر نوآوری و فناوری متشکل از سرمایه‌های انسانی ماهر و کارامد، را تسهیل می‌کند.
این پارک زمینۀ مناسب برای تکمیل زنجیرۀ تبدیل ایده به محصول، تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی، تبدیل دانش به ثروت و اشتغال دانش‌آموختگان را فراهم می‌کند.